Читај ми!

Фатмир Љимај напустио ДПК

Бивши први потпредседник Демократске партије Косова и посланик косовске скупштине Фатмир Љимај рекао да и званично није члан те партије. Убрзо ћу представити нови политички програм, поручио Љимај.

Фатмир Љимај, бивши први потпредседник Демократске партије Косова и посланик косовске скупштине, изјавио је да од данас и званично није члан те партије и да ће убрзо представити нови политички програм.

Љимај за Радио телевизију Косова рекао да решење проблема види у другачијем распореду политичке класе на Косову, преноси Бета.

"Дошло је време да не буде идеолошке политике", рекао је Лимај и додао да неко не треба да буде постављен на руководећу функцију само зато што је био припадник Ослободилачке војске Косова.

Љимај се противи и помињању имена Ибрахима Ругове у дневно политичким активностима.

Како је рекао, на Косову има људи који су спремни и способни да раде на томе да Косово буде до краја оформљено као држава, али да их треба поставити на одговарајућа места.

"Уколико бих само две године водио МУП, Косово би имало европски прихватљиве стандарде", рекао је Љимај и додао да се залаже за остајање мисије Еулекса на Косову, али да задатак те мисије буде надгледање и саветовање судија и тужилаца.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом