четвртак, 30.01.2014, 16:43 -> 18:46
Вулин: Срби са КиМ излазе на изборе
На ванредним парламентарним изборима у Србији 16. марта гласаће и Срби са Космета, рекао Александар Вулин. НИС и "Лукоил" показали велико интересовање за ширење пословања на КиМ, рекао Вулин. Истакао је да је могућност да Оливер Ивановић буде у притвору до 2015 скандалозна.
Срби који живе на Косову и Метохији гласаће на ванредним парламентарним изборима у Србији који су заказани за 16. март, изјавио је министар без портфеља у оставци задужен за Косово и Метохију Александар Вулин.
Вулин је рекао новинарима да ће, као и на преходним изборима, модалитети тог гласања бити договорени са мисијом ОЕБС-а.
Новинарима је Вулин рекао да је веома значајно да Срби који живе на Косову и Метохији гласају за будућу владу Србије.
Ванредни паралемтарни избори расписани су одлуком председника Србије Томислава Николића за 16. март.
Вулин је у згради Владе Србије представио амбасадору Руске Федерације Александру Чепурину и руским привредницима могућности привредног улагања на подручју Косова и Метохије.
"Руска Федерација је наш најзначајнији спољнополитички савезник, а када је у питању КиМ и свакако један од најважнијих економских партнера", рекао Вулин.
Истакао је да су руске компаније потврдиле спремност свих предузећа која послују на простору Србије да своје пословање прошире и на простор Косова и Метохије.
"Наш најважнији циљ у овом тренутку јесте да отворимо што већи број радних места на КиМ и обезбедимо Србима да могу да живе економски добро", рекао је Вулин.
Презентацију инвестиционих могућности на КиМ организовала је Канцеларија Владе Србије за КиМ за представнике руских компанија, од којих су, како је Вулин рекао, НИС и "Лукоил" показали велико интересовање за ширење пословања.
Вулин је рекао да постоје велике могућности за ширење пословања у области банкарства као у пољопривреди, али и у другим областима.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар