четвртак, 30.01.2014, 12:47 -> 18:30
Демократе туже напредњаке
Због, како се истиче, увреда и говора мржње које су против њега изнети у саопштењу СНС-а, функционер ДС-а Бојан Пајтић поднеће кривичну пријаву, саопштиле демократе. Ђилас тужи Зорану Михајловић.
Заменик председника Демократске странке (ДС) Бојан Пајтић поднеће кривичну пријаву због, како се наводи, увреда и говора мржње које су против њега изнети у саопштењу Српске напредне странке (СНС).
У саопштењу ДС-а наводи се да је у том саопштењу СНС-а Пајтић оптужен да "бунца", "халуцинира" и "контролише судове и органе гоњења", да му је "гимнастика помутила перцепцију", као и да "превише времена проводи у гимнастичкој сали и на кварцовању".
Такође је Пајтић оптужен да је Владу Војводине, на чијем је челу, "подредио својим корупционашким и криминалним интересима".
ДС оцењује да је СНС тим саопштењем увредила и два милиона грађана Војводине, јер их је назвала провинцијалцима.
"Јучерашње саопштење у коме СНС на вулгаран начин, који је учила од свог бившег председника Војислава Шешеља, вређа заменика председника ДС-а Бојана Пајтића говори више о тој странци него било који политички противник", истиче се у саопштењу демократа.
Градски одбор ДС-а данас је у саопштењу поручио градоначелнику Милошу Вучевићу да уместо увреда и неистина које свакодневно упућује на рачун Покрајинске владе, премијера, и Демократске странке, хитно почне да решава проблеме грађана Новог Сада који су сваког дана све већи.
"С обзиром да је неспособан за бригу о безбедности Новосађана, неспособан за привлачење нових инвеститора, неспособан да поправи стање у јавним предузећима, а једино способан за нејприземније увреде, клевете и лажи, захтевамо његову хитну оставку и извињење које дугује пре свега Новосађанима", истиче новосадска ДС.
Ђилас тужи Зорану Михајловић
Након данашњих неистина и оптужби које је на рачун Демократске странке (ДС) и мене лично изнела потпредседница Српске напредне странке Зорана Михајловић против ње ћу поднети тужбу надлежном суду, изјавио је председник ДС Драган Ђилас.
"Две године смо одговарали на лажи и увреде СНС, очекујући да ће томе доћи крај и да ће они ту енергију употребити да ураде нешто добро за грађане. То престаје сада", навео је Ђилас у писаној изјави.
Ђилас је нагласио да на овакве и сличне увреде, ДС нема намеру више да одговара и за сваки наредни случај тражиће заштиту пред судовима.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар