Читај ми!

ДСС: Раскинути ССП

Грађани Србије треба да "подигну главу и кажу "не бриселској администрацији", рекао потпредседник ДСС-а Борко Илић. Илић сматра да ССП Србији "није донео ништа добро осим милионских губитака" па га треба раскинути.

Потпредседник Демократске странке Србије Борко Илић позвао је данас грађане Србије да "подигну главу и кажу "не бриселској администрацији". Илић сматра да "због штетности" треба раскинути Споразум ЕУ и Србије о стабилизацији и придруживању (ССП).

"Свесни смо истине да је Србија озбиљно угрожена и територијано, и политички, и морално, и економски, и зато је потребан преокрет у вођењу државне политике која се мора огледати у проглашењу политичке неутралности", казао је Илић на конференцији за новинаре и поновио захтев Д С С да се на референдуму грађани изјасне о чланству Србије у ЕУ.

Илић је рекао да Србија сваки дан привредно, економски и социјално тоне и да јој ССП "није донео ништа добро осим милионских губитака и жестоке конкуренције српском сељаку".

Однос ЕУ према Србији главни је узрочник државне, националне и економске кризе, рекао је Илић и као излаз "са тог слепог пута" навео политичку неутралност јер она би Србији омогућила да буде "оно што јесте" и да сачува идентитет.

По његовим речима, ЕУ се према Србији понаша као према колонији и зато треба прекинути пут ка ЕУ, окренути се и сарадњи са Истоком - Русијом, Кином, Казахстаном, успоставити политику у којој ће брига о интересима земље бити на првом месту.

"Можемо радити са ЕУ као партнери, а не слуге и сужњи", рекао је Илић.

Подсећајући на јучерашњу Скупштину ДСС-а, Илић је указао да ће усвојени документ који будућност Србије види у политичкој неутралности, бити саставни део Програма ДСС-а "пред београдске и могуће парламентарне изборе".

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом