четвртак, 19.12.2013, 13:01 -> 13:03
Марковић: Отвара нам се капија Европе
За Србију се 21. јануара отвара капија Европе, оцењује председник ЈС-а и народни посланик Драган Марковић.
Председник Јединствене Србије и народни посланик Драган Марковић, изјавио је да се 21. јануара за Србију отвара капија Европе.
"То је почетак преговора за улазак Србије у Европску унију", рекао је Марковић, реагујући на одлуку Савета министара ЕУ о почетку приступних преговора.
Марковић је рекао Танјугу да су за то "најзаслужнији премијер Ивица Дачић и први потпредседник Владе Александар Вучић".
"Нећу бити нескроман, али ћу бити објективан, ЈС за то има велике заслуге и моја чувена реченица - патриотизам се не сипа у трактор", рекао је Марковић.
"Водећи се том мојм реченице дошли смо до нових радних места, до нових инвеститора јер смо одлучили 2008. године и помогли да се направи проевропска влада у Србији", додао је Марковић.
"Такође и 2012. смо донели, нову одлуку, и да направимо Владу са Српском напредном странком и нисмо погрешили, Србија никада није била популарнија у међународним односима као што је сада", рекао је Марковић.
Истакао је да су честитке за значајне кораке на европском путу стигле и од САД, као и да је Дачић за годину дана седам пута био у Америци.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар