Вучевић: Промене у Војводини незаустављиве

Грађани очекују да се живи боље и код њих је евидентна и присутна воља да се легитимно, легално и демократски догоде промене у Војводини, рекао градоначелник Новог Сада Милош Вучевић.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић изјавио је у Кикинди да су промене у Војводини незаустављиве, да грађани очекују да се живи боље и да је код грађана евидентна и присутна воља да се легитимно, легално и демократски догоде промене у Војводини.

Како је саопштено из кабинета градоначелника, Вучевић је током посете делегације Града Новог Сада општини Кикинда, где их је угостио новоименовани председник општине Павле Марков, рекао да само на тај начин ово друштво и народ могу да иду напред.

Градоначелник Новог Сада је, у разговору са домаћинима, истакао максималну подршку новим челницима кикиндске општине, наводећи да је уверен да ће грађанима Кикинде бити пружен нови квалитет и енергија.

"Сматрам да је Кикинди сада више него неопходно да се врати на неке старе позиције, а сигуран сам да ће општинска управа, на челу са председником Марковим, уз максималан рад и напор, учинити све да нађе пут ка бољитку за грађане", рекао је Вучевић.

Марков је казао да се након преузимања дужности већ од првог дана кренуло са интензивним радом на покретању града кроз отклањање проблема који нису били решавани у прошлости и побољшање целокупног рада.

Вучевић и Марков су се сложили да постоје бројне могућности за сарадњу Новог Сада и Кикинде, с обзиром да оба града представљају привредне центре војвођанског региона. Закључено је, такође, да су Нови Сад и Кикинда заинтересовани за сарадњу на свим пољима, а договорено је да се интезивира сарадња два града.

Осим градоначелника Вучевића, у делегацији Новог Сада су били члан Градског већа за финансије Дејан Мандић, помоћник градоначелника Владимир Стојковић, директор Завода за изградњу града Горан Вишњић и директор ЈКП "Градско зеленило" Милан Новаковић.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом