Читај ми!

Градски одбор СНС-а тражи смену Ђиласа

Београдски одбор напредњака затражиће од руководства странке да подржи њихов захтев за промену власти у Београду, најавио председник Одбора Небојша Стефановић. Спремни смо да са СПС-ом и ДСС-ом нађемо најбоља решења за све грађане Београда, каже Стефановић.

Председник Градског одбора СНС Небојша Стефановић изјавио је да ће тај одбор од руководства странке затражити да подржи њихову одлуку о промени власти у Београду 

Стефановић је додао да ће се о томе разговарати с представницима Демократске странке Србије и Социјалистичке партије Србије, као и да му је свеједно на који начин ће доћи до промене власти у главном граду.

"Немамо никакво ограничење, спремни смо и за изборе. Провера легитимитета нам прија и верујемо да ћемо освојити велику већину", рекао је Стефановић новинарима након седнице Градског одбора СНС-а у Београду.

Стефановић је уверен да ће Председништво и Главни одбор странке уважити одлуку Градског одбора, и да ће врло брзо сазвати седницу о тој иницијативи.

"Спремни смо да са СПС-ом и ДСС-ом нађемо најбоља решења за све грађане Београда", рекао је Стефановић и додао да би "цео сат" могао да прича о "грешкама и пропустима" актуелне градске власти.

Стефановић је оптужио је Драгана Ђиласа, градоначелника Београда и председника ДС-а, да користи своју позицију за нападе на Владу Србије како би ојачао позицију у својој странци, што наноси штету грађанима.

Оценио је, такође, да је за реформе у Србији неопходна добра сарадња између градских и републичких власти.

Стефановић је нагласио да је неприхватљиво разговарати о променама са одборницима ДС, с обзиром да је та странка одговорна за лошу ситуацуију у Београду.

Указао је на то да су град потресале бројне афере, да је било сумњивих тендера и фаворизовања фирми, чиме је оштећен градски буџет.

Према његовим речима, недавни избори у Земуну показали су да је садашња власт у Београду изгубла легитимитет.

Закључке Градског одбора први је на на свом Твитер налогу објавио члан Главног одбора СНС-а Марио Малетић.

Небојша Стефановић је, у уводном излагању на седници Градског одбора, рекао је да градска власт нема визију како да од Београда нарави метрополу, што главни град јесте.

Стефановић је указао да су град потресале бројне афере, да је било сумњивих тендера и фаворизовања фирми, чиме је оштећен буџет Београда.

Као један од примера Стефановић је навео функционисање "Бус плуса", оценивши да је укупно стање лоше, да се уводе нови контролори, што је додатно оптерећење за градску касу, а тиме и Београђане.

Седница је одржана у проширеном саставу, тако да су јој поред чланова Градског одбора присуствовали и одборници СНС у Скупштини Београда, као и председници општинских одбора Београда.

Број коментара 17

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом