уторак, 18.06.2013, 08:49 -> 09:26
Антић: Николић мири српски народ
Остаће за историју да је председник Томислав Николић почео поново да мири српски народ и грађане Србије, поручио саветник председника Оливер Антић. Полако се враћају пријатељи из света, рекао је Антић и додао да је председник имао 50-ак сусрета на највишем нивоу.
Саветник председника Србије Оливер Антић оценио је да се избором Томислава Николића, после годину дана, доста тога променило и да ће остати за историју да је председник Николић почео поново да мири српски народ и грађане Србије.
Антић је, гостујући на РТС-у, рекао да је Николић нашао фини начин да се сада полако враћа у пређашње стање оно што је по различитим основама било подељено и сукобљено и да је та политика довела до смиривања свих врста тензија.
Саветник председника је рекао да је био апсурд да отац модерне Србије Карађорђе и његови потомци и породица нису имали никакав статус, ни имовинска права, да нису могли да буду сахрањени у својим гробницама и да се председник Николић труди да исправи разне врсте неправди.
Антић је оценио да је било тешких одлука, међу којима је одлука око усклађивања ставова око Косова и Метохије.
Подсетивши да је реч о проблему који није од јуче, него још из 17. века и да је 1946. донет закон о забрани повратка Срба на Косово и Метохију, Антић је нагласио да "имамо одређене линије" и да "црвена линија не може да се пређе".
"Учинићемо све да дође до те врсте помирења и онда ће све да буде мало лакше за решавање, јер ту је постојала и некаква вековна мржња и са стране је доливано уље на ватру", каже Антић.
Он је истакао да се "враћају полако пријатељи из света" и да је председник Николић имао безброј сусрета, а 50-ак на највишем нивоу - са председницима влада и држава.
Антић је рекао да је недавно по налогу председника Николића и министра иностраних послова Ивана Мркића, боравио у Етиопији и завршио два посла, која нису могла деценијама да се заврше и да је "донео већ отписаних седам и по милиона долара у земљу".
Упитан о продаји "Телекома" и рудника "Ресавица", Антић је одговорио да је потребно имати поверење, јер сви сматрају да је "Телеком" "златна кока", али да технологија убрзано напредује и да је зато потребно веће улагање.
Антић је говорећи о судској пракси рекао да ту има апсурдних одлука, као и да би казнена политика за силоватеље требала да буде пооштрена и да су кроз представке председнику имали прилике да виде бројне апсурдне одлуке из судске праксе.
"За пола килограма хероина, у неким земљама иде се на вешала или се иде на доживотну робију, код нас имате пример да добије три године затвора. За 30 грама марихуане, која је дозвољена у многим земљама, исто три године затвора", рекао је Антић.
Он је додао да треба пооштрити и казнену политику за силоватеље млађих малолетних лица, немоћних лица, чак и да се закон промени, јер, како каже, највиша казна коју они добијају је десет година.
"Ја бих повећао казну затвора, да у најтежим случајевима то иде до максимума, значи 40 година. Силовао си дете од пет година - четрдесет година затвора. Можемо да уведемо и доживотну робију немам ништа против", закључио је Антић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар