Читај ми!

СНС одбацује критике демократа на рад правосуђа

Напредњаци одбацили критике демократа на рад правосуђа, поручивши су саопштењу "да је прошло време јер када су моћници из ДС-а уцењивали надлежне државне органе да раде како они кажу".

Српска напредна странка одбацила је критике демократа на рад правосуђа, поручивши да је "прошло време када су моћници из ДС-а уцењивали надлежне државне органе да раде како они кажу".

"Српски напредњаци дају пуну подршку надлежним државним органима да раде свој посао исправно и до краја, и поручујемо им да се не брину за себе и своје породице, јер је прошло време када су их моћници из ДС-а уцењивали да раде како они кажу, јер ће, у супротном, изгубити посао", наводи СНС у саопштењу.

Та странка оцењује да ДС представља, "ништа друго, него срамоту Србије" и да је њихово понашање, "благо речено, незапамћени безобразлук".

"Читаву деценију имали смо прилику да се уверимо у њихове кладионичарске способности, када су стављали на коцку право, достојанство и имовину грађана, и све озиграли", наводи СНС.

Напредњаци наводе да "сада као врхунац лицемерја највећи пљачкаши Србије из ДС траже укидање кривичног дела само да би заштитили себе због лоповлука који су починили".

"Подсећамо ДС да им нису криви, ни грађани, а ни СНС, што су, од локалног до републичког нивоа, своје лепљиве прсте, без стида и срама, стављали где год су стигли", наводи СНС.

Та странка додаје и да се "план за будућност Србије ДС-а огледа у махинацијама од којих позли сваком часном и поштеном човеку - од крађе социјалне помоћи намењене најугроженијима, до надалеко познатих финансијских комбинаторика, које остављају пустош за собом".

ДС је претходно данас оштро критиковала правосудни систем, због, како је саопштено на конференцији за новинаре, политички мотивисаних процеса и "кафкијанских оптужница" усмерених на прогон политичких противника.

Демократе су понудиле министру правде и функционеру СНС Николи Селаковићу опкладу да ће ЕУ тражити, у наставку евро интеграција државе да буде укинуто кривично дело злоупотреба службеног положаја.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 27. јул 2025.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом