Читај ми!

Пирот, део чланства напустио ДС

Око 40 чланова напустило Демократску странку у Пироту и придружило се бившем функционеру демократа Душану Петровићу који је најавио формирање странке "Заједно за Србију", рекао члан Иницијативног одбора за оснивање те партије, Милан Илић.

Бившем функционеру демократа Душану Петровићу који је најавио формирање странке "Заједно за Србију" придружило се око 40 чланова који су напустили Демократску странку у Пироту, наводи се у саопштењу члана Иницијативног одбора за оснивање те партије, Милана Илића.

"Међу њима су бивша председница и потпредседници Општинског одбора ДС, бивши одборници и чланови Одбора, има и омладинаца коју су напустили ДС", рекао је Илић на конференцији за новинаре у Пироту.

Илић је оценио да је политика новог руководства ДС "реваншистичка" чиме је објаснио формирање нове, Петровићеве странке.

"У тој идеји о суштинској децентрализацији Србије, нашли смо идеју не само за бољу Србију, него и за бољи Пирот", рекао је Илић.

С друге стране, донедавни председник пиротског Одбора ДС и начелник Пиротског округа Горан Стаменовић је рекао да међу онима који су напустили ДС нема ниједног из руководства донедавног Општинког одбора, распуштеног средином јануара.

"Међу њима нема ниједног одборника. Они који су изашли из ДС већ дуже време не подржавају политику локалног руководства ДС. Желим им сву срећу", рекао је Стаменовић.

Указао је да је број људи који су напустили ДС, мањи од броја који саопштава Иницијативни одбор будуће Петровићеве странке.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 16. јул 2025.
25° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом