Читај ми!

Египат (ни)је признао Косовo

Египат још није признао Косово, али је на путу да га призна, рекла је посебна изасланица египатског председника Пакинам Хасан Халил Ел Шаркави на конференцији за новинаре после сусрета с Хашимом Тачијем, саопштено је из кабинета косовског премијера.

Посебна изасланица египатског председника Пакинам Хасан Халил Ел Шаркави, која се састала са косовским премијером Хашимом Тачијем, рекла је да је Египат на путу да призна Косово, али да то још није учињено, саопштено је из Тачијевог кабинета, преноси Танјуг.

У саопштењу из кабинета косовског премијера дати су интегрални делови излагања Тачија и Ел Шаркави из којих произилази да Египат још није признао Косово, али је на путу да то учини.

Раније данас агенције су објавиле да је Египат признао Косово.

"Посебни изасланик председника (Мухамеда) Мурсија, заменица председника Ел Шаркави је донела поруку за институције и народ Косова да је признање од Египта у току", рекао је Тачи.

Косовски премијер је додао да се од данас отвара ново поглавље у односима између Косова и Египта.

Ел Шаркави је рекла да је посета Тачија изузетан корак у будућности односа Египта и Косова и да је Египат на путу признања Косова, наведено је у саопштењу.

Број коментара 20

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 06. јул 2025.
36° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом