Читај ми!

Напето у околини Гњилана

Атмосфера у селу Понеш код Гњилана напета после пуцњаве у којој је погинуо један Албанац, а други рањен. Идентитет осумњиченог за пуцњаву познат, кажу из косовске полиције која је распоређена у селу. Србин Момчило Стајић приведен због помагања у извршењу кривичног дела и нелегалног поседовања оружја.

Јутрос је завршен претрес кућа у селу Понеш код Гњилана. Косовска полиција још трага за осумњиченим за јучерашње убиство и рањавање Албанаца у том селу, у ком је атмосфера напета.

И изјави за КиМ радио пуковник Косовске полиције Шабан Азизи рекао је да је акција претреса у селу Понеш завршена и да се и даље трага за осумњиченим чији је идентитет познат полицији.

Србину Момчилу Стајићу, који је синоћ приведен, одређен је притвор до 48 сати, а осумњичен је за помагање у извршењу кривичног дела и због нелегалног поседовања оружја.

Срби из села Понеша затражили су од косовске полиције да их заштити од могуће освете комшија Албанаца у знак одмазде због убиства једног Албанца у шуми у близини села.

Од полиције траже да случај буде истражен и спроведен у складу са законом и да мештани добију заштиту полиције.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 19. август 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом