четвртак, 13.12.2012, 18:47 -> 19:17
Ђилас: Београд ће вратити новац "Делреалу"
Град Београд издвојио 650 милиона динара за повраћај новца компанији "Делреал", рекао градоначелник Драган Ђилас. Ако не буду хтели оно што смо предложили ствар ће решавати суд, поручио је Ђилас.
Градоначелник Београда Драган Ђилас изјавио је да је компанија "Делта Рил Естејт" поднела граду Београду захтев за повраћај новца на основу престанка права коршћења земљишта на локацији у Блоку 53 и додао да ће Град у те намене издвојити око 650 милиона динара.
Ђилас је за РТС прецизирао да ће Град за те намене издвојити око 650 милиона динара, иако је, како је рекао, чуо да та компанија потражује више новца.
"Како сам чуо они ће тражити више новца. Ако не буду хтели оно што ми будемо предложили, онда ће ствар решавати суд. То је један од разлога зашто у мандату пре мене није почело са одузимањем тих свих парцела које су некоме дате или су у закупу, а он их није привео намени", рекао је Ђилас.
Према његовим речима, Град ће то земљиште преузети и понудити на лицитацији.
"Град има обавезу да врати тај новац. Видећемо има ли заинтересованих да га купи, па ћемо, можда, и кроз то добити податак колико заиста вреди", напоменуо је Ђилас.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар