Читај ми!

НОПО предлаже електронско гласање

Никола Тулимировић, посланик странке Ниједан од понуђених одговора, упутио предлог председнику Томиславу Николићу, премијеру Ивици Дачићу и председнику Скупштине Небојши Стефановићу да се убудуће на изборима гласа електронски.

Посланик опозиционе странке Ниједан од понуђених одговора (НОПО) Никола Тулимировић упутио је председнику Србије Томиславу Николићу, премијеру Ивици Дачићу и председнику републичког парламента Небојши Стефановићу предлог новог начина спровођења избора који подразумева електронско гласање.

Он је у саопштењу затражио да се што пре разговара о новом начину бројања гласова - двоструком, где би се гласови бројали ручно и електронски.

Тулимировић је навео да би по том предлогу бирач гласао на екрану осетљивом на додир, после чега се штампа већ попуњени гласачки листић.

Бирач затим проверава да ли је на листићу жељена листа и кандидат и ако је све у реду, убацује пресавијени листић у кутију. Како је објаснио, сви гласови се броје и електронски и ручно.

Тулимировић наводи да је предност тог централног електронског бројање гласова заштита од злоупотреба на бирачким местима. Он тврди да би изборни систем који предлаже НОПО био бржи, ефикаснији и безбеднији.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 12. април 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом