Читај ми!

СНС: Још чекамо одговор СПС-а

Још увек чекамо одговор СПС-а у вези са евентуалним формирањем будуће владе, каже функционерка СНС-а Зорана Михајловић. Неопходно преиспитати пословање ЕПС-а, истиче Михајловићева.

Чланица Председништва Српске напредне странке Зорана Михајловић рекла је да та странка још увек чека одговор Социјалистичке партије Србије у вези са евентуалним формирањем будуће владе.

"Што се тиче владе нема ништа ново, чекамо одговор од СПС", рекла је Михајловићева, одговорајући на новинарска питања да ли је та странка добила одговор од социјалиста и да ли је било неког контакта са челницима те странке.

Михајловићева је додала да, уколико буде нешто ново, медији ће бити одмах обавештени и то на посебној конференцији за новинаре.

Функционерка СНС-а је истакла да је неопходно да се преиспита пословање Електропривреде Србије, поручивши да генерални директор тог предузећа и председник Управног одбора треба да буду смењени.

"Сматрамо да су генерални директор Електропривреде Србије и председник Управног одбора тог предузећа људи, који не само да треба да буду смењени, чак и пре него што се формира нова влада, него и чији рад и пословање треба да буде проверено", оценила је Михајловићева.

Према њеним речима,посебно треба да се провере сви уговори и меморандуми које је то предузеће у претходне четири године потписало како би се, како је навела, видело "због цега Србија и даље има енергетску кризу".

"Светска банка рекла је да у ЕПС-у царује криминал и корупција. Истина је да инвестиција у електроенергетици у Србији нема због криминала и корупције", рекла је Михајловићева.

Како је нагласила Михајловићева, све земље региона имају стратегије развоја енергетике до 2050. године, додавши да се у Србији "не зна како ће изгледати ЕПС следеће године, а камоли за 10 или 50 година".

"Истина је да инвестиција у енергетици нема, због тога што они који данас воде ЕПС и енергетику раде за енергетске тајкуне, за фирме Војина Лазаревића", указала је функционерка СНС-а.

Она је рекла да из ЕПС-а наводе да Србија треба да повећа цене електричне енергије за 80 одсто до 2014. године.

"Наш став је да ти људи морају да се промене и да видимо шта се радило у ЕПС-у претходних година, да стручни људи дођу на права места", закључила је Михајловићева.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 14. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом