Читај ми!

Стeфановић: Канцеларије нису биле тема

У дијалогу Београда и Приштине никада нико није поменуо отварање канцерије Владе Косова у Београду и Србије у Приштини, тврди Борислав Стефановић.

Шеф преговарачког тима Владе Србије Борислав Стефановић изјавио је да у дијалогу који је београдски тим водио са приштинским никада нико није поменуо отварање канцерије Владе Косова у Београду и Србије у Приштини.

"То (отварање канцеларија) никад није била тема дијалога ни формално, и нефорамално. Никада нико тако нешто није поменуо преговарачком тиму у било ком облику, а и да јесте, наш одговор би био јасан", рекао jе Стефановић агенцији Бета.

Стефановић је то рекао упитан о јучерашњој изјави лидера социјалиста Ивице Дачића да не би могао да уђе у владу од које се тражи или која би пристала на отварање канцеларије Владе Косова у Београду, и Србије у Приштини.

Шеф преговарачког тима је навео да су приче о канцеларијама инсинуације које немају везе са преговорима са Приштином.

Према речима Стефановића, изјава о отварању канцеларија нема везе са преговарачким процесом.

"У преговарачком процесу таква инцијатива није постављена пред наш преговарачки тим, нити се о томе расправљало у било којем облику", каже Стефановић.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 13. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом