Читај ми!

Спорна одлука Владе

Представници косовских Срба поручили, после састанка у Звечану, да је Уредба Владе о слободи кретања на прелазима са Косовом неприхватљива. Челници општина најављују да би 15. фебруара могао да се одржи референдум на коме би се грађани изјаснили да ли прихватају косовске институције.

Представници Срба са севера Косова саопштили су после заједничког састанка у Звечану да је Уредба Владе Србије о слободи кретања на административним прелазима са Косовом "неприхватљива за косовске Србе", преноси Бета.

На састанку су учествовали начелник Косовскомитровачког округа, председници четири српске општине на северу и њихових скупштина, као и председници одборничких група у локалним парламентима.

"Уредба је нанела велику штету Србима који живе на Косову и Метохији и ми се са њом не слажемо", рекао је председник општине Косовска Митровица Крстимир Пантић.

Пантић је додао да не постоји законски основ да Уредба буде стављена ван снаге.

"Наша је обавеза да кажемо да је она за нас неповољна и да се са њом не слажемо", рекао је Пантић.

Председник општине Косовска Митровица изјавио је да би на Дан државности Србије 15. фебруара на северу Косова требало да се одржи референдум на којем би се грађани изјаснили да ли желе да прихвате косовске институције на северу покрајине, преноси Танјуг.

Пантић је, након састанка у Звечану, рекао да ће током ове седмице одборници четири општине са севера Косова донети одлуку о одржавању референдума, а да ће датум одржавања највероватније бити потврђен на заједничкој седници општина.

Осврћући се на постојање барикада на северу Косова, Пантић је рекао да ће оне остати ту, али да становништво неће улазити у сукоб са Кфором и Еулексом и да ће у случају њиховог уклањања Срби поставити нове.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 22. децембар 2025.
4° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом