Заменик градоначелника Београда Горан Весић изјавио је у Београдској хроници да је Кризни штаб прихватио мање-више све захтеве Града.
"Влада би требало сутра или прекосутра да усвоји уредбу. Када усвоји уредбу, угоститељски објекти ће радити до један час иза поноћи ако су у стамбеним зградама, а они који нису у стамбеним зградама имаће неограничено време, као и пре ковида. Дозвољено је емитовање музике у свим угоститељским објектима до један сат иза поноћи. Затворени делови угоститељских објеката могу да раде до један сат", казао је Весић.
Према његовим речима, дозвољено је и организовање наставе у природи, као и рекреативне наставе, екскурзија и матурских вечери и свадби уз примену свих препорука које је Завод за јавно здравље направио пре неколико месеци.
"Важно је да ће фестивали морати да траже посебно одобрење од Кризног штаба, али ће они моћи да се организују уз примену мера. Дозвољено је присуство публике на спортским теренима, до 30 посто у затвореним, а до 50 одсто на отвореним теренима", изјавио је Весић.
Апеловао је на све угоститеље да се заиста потруде да се придржавају мера које су на снази, "јер нас чека и јесен и зима и да сада када смо се вратили нормалном животу да се поштују мере".
"Све зависи од нас самих и да ли ћемо се понашати уз мере опреза, јер ковид није побеђен", навео је Весић.
Прва вест је, напомиње, да смо се вратили нормалном животу.
"То је велика победа грађана и грађанки Србије и грађана и грађанки Београда, где је вакцинисано преко 52 одсто, они су то и заслужили, али уз опрез да се придржавамо свих мера, јер вирус може и да се врати", навео је Весић.
На питање да ли ће се на матурским вечерима носити маске, Весић наводи да се неће носити маске, али да би требало да се мери температура.
"То значи да би требало да воде рачуна о размаку, да одвоје музику плексигласом, да поштују мере, јер је то у интересу свих", навео је Весић.
Наводи да верује да је живот победио и да нећемо имати ситуацију каква је била.
"Чињеница је да је Београд био најдисциплинованији, ми у популацији од 65 до 74 године имамо преко 81 одсто вакцинисаних. Београђанке и Београђани су заслужили да се врате нормалном животу", каже Весић.
Коментари