Читај ми!

Копаоник и даље препун скијаша, појединима због непоштовања мера одузимане ски-карте

Један од разлога што је број заражених коронавирусом повећан последњих недеља јесу велике гужве у туристичким центрима. На Копаонику је и даље много скијаша, али надлежни кажу да се све прописане мере примењују.

На Копаонику је и овог викенда велики број гостију – лепо време и снег привукли су на планину преко 7.000 скијаша. Посећеност је скоро максимална.

Са увођењем нових мера, било је недоумица како ће радити само скијалиште, али руководилац Скијалишта Копаоник Дарко Јовановић каже да се ништа није променило:

"Скијашки центар ће радити по устаљеном радном времену од девет до 16.30."

Јовановић истиче да се на скијалишту примењују све мере које су прописали Влада и Кризни штаб.

"Примењујемо све прописане мере. Од самог почетка отварања сезоне удвостручили смо број ковид редара на улазним станицама. Наши редари као службена лица имају право и да удаље скијаше који не поштују мере", објашњава Јовановић.

Каже да се дешавало да скијашима због непоштовања мера буду одузете ски-карте. 

На Копаонику су и инспекцијске службе из Рашке које обављају надзор. Као и у свим другим деловима Србије, кафићи и ресторани радиће за викенд само до 14 часова.

четвртак, 19. фебруар 2026.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом