Читај ми!

Нова мерa Кризног штаба, ограничава се рад угоститељских објеката

Кризни штаб одлучио је после данашњег састанка да ће сви угоститељски објекти без обзира на то да ли је реч о отвореним или затвореним објектима од сутра радити до 23 часа. Биће пооштрена контрола поштовања мера и санкције за непоштовање.

У поређењу са претходном недељом, приметан је тренд пораста и ризик је 19 посто већи. Нова мера је да сви објекти раде до 23 сата. Биће пооштрена контрола поштовања мера и санкције за непоштовање.

Заменица директора "Батута" др Дарија Кисић Тепавчевић изјавила је да је сада кључни моменат да сви дамо све од себе.

"Највећи број оболелихи је са подручја Београда. Напомињем да без обзира на то што пандемија дуго траје да морамо да будемо стрпљиви, одговорни, савесни и да поштујемо све мере. Морамо да избегавамо окупљања тамо где јевећи број људи. Ограничење броја људи у затвореним просторима је 30 особа", казала је Кисић-Тепавчевићева.

Кризни штаб је, каже, донео меру да сви објекти могу да раде до 23 часа.

"И та мера ступа на снагу сутра. Бележимо благи тренд пораста, сада је тренутак када можемо и морамо да реагујемо", истакла је Кисић-Тепавчевићева.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом