Још 76 случајева коронавируса, једна особа преминула

У последња 24 сата коронавирусом у Србији заражено је још 76 људи, док је једна особа преминула од последица заразе ковидом 19.

Током последња 24 сата тестирана су 3.328 узорака, од којих је 76 позитивно. Укупан број регистрованих случајева у Србији је 12.251.

Број активних случајева је 533, док је на респиратору 15 особа.

Од почетка епидемије тестирано је укупно 301.117 узорака.

Епидемиолог Предраг Кон је на свом Фејсбук профилу, поводом актуелне епидемиолошке ситуације у земљи и односа грађана према мерама превенције, написао да ће мере и које су тренутно на нивоу препорука, ако буде потребно, бити опет обавезне без ванредног стања.

"Сматрам да много може да се уради у овом периоду корона кризе на повећању свести у Србији да је у свакој пандемији врло битно схватити да је то увек рат против биолошког агенса", истакао је Кон.

Указао је да се обавеза да се води рачуна да никога не заразимо односи не само на ковид-19, већ и било које друге заразне болести и у ванпандемијским условима.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом