Наставници и ученици повезани путем друштвених мрежа

Основци у Србији прате наставу на РТС 3 и РТС Планети, од 8 до 18 часова, радним данима и суботом. Неке школе су се већ одлично организовале и њихови ђаци додатно прате наставу по распореду часова преко Вајбера.

Директор ОШ "Љуба Ненадовић" у Београду Ђуро Косић рекао је да се у овој школи редовно одржава настава из свих предмета, по редовном распореду. Настава ће се одвијати преко Вајбера.

"Одржава се редовна настава из свих предмета, по редовном распореду. Ми смо се организовали већ у понедељак. Имали смо седнице наставничког већа и донели смо одлуку да одмах кренемо са редовном наставом и договорили смо се да то буде друштвена мрежа која је доступна свим ученицима", рекао је Ђуро Косић, гостујући у Јутарњем програму.

Ученици, како је навео Косић, путем Вајбера добијају инструкције од својих наставника и код куће седе за својим рачунарима или с телефонима.

"Од наставника добијају инструкције шта треба да раде, на којој страни треба да прочитају садржај и шта треба да напишу. Једна потпуно нормална настава, само што се одвија на даљину", навео је директор ОШ "Љуба Ненадовић".

Важно је наставити редовну наставу 

Према Косићевим речима, настава се путем Вајбера само наставља, а ученици по завршетку редовне наставе могу да погледају часове који се емитују на Трећем програму РТС-а.

"Нама је сада важно да ми одржавамо редовну наставу. Ми имамо електронски дневник који смо увели пре неколико година, који нам сада заиста много значи", истакао је Косић и додао да наставници у дневник уписују редовне часове уз напомену да се настава одвија онлајн.

Како је навео директор ОШ "Љуба Ненадовић", постоји евиденција о ученицима, колико је ученика присутно на вирутелном часу.

Мали број ученика без приступа интернету

У ОШ "Љуба Ненадовић" је јако мали број ученика који немају приступ интернету, а школа има на располагању одређен број таблета које родитељи ученика могу да преузму.

"Најважније је да ученици прате наставу и да време проведу у радној соби, на безбедном месту", рекао је Ђуро Косић и додао да ће се ценити ангажман ученика у овом периоду.

Савет родитељима је, како је рекао Косић, да дају пуну подршку својим ђацима, да их стварно ангажују тако да их они у току свог редовног школовања, односно да у току дана имају редовне часове и да то раде.

петак, 27. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом