Оскрнављен споменик у Чуругу

У Чуругу, непознати починиоци оскрнавили спомен-обележје Мађарима које су 1944. и 1945. године убиле комунистичке власти.

Непознати починиоци у месту Чуруг однели су спомен-крст, подигнут у спомен Мађарима које су 1944. и 1945. године убиле комунистичке власти, потврђено је у новосадској полицији.

Слични инциденти и скрнављења тог обележја дешавали су се и раније.

Председник Скупштине Војводине Шандор Егереши најоштрије је осудио инцидент и изразио уверење да ће полиција брзо пронаћи починиоце.

"Ово је атак на заједнички живот грађана Војводине", рекао је Егереши и додао да ће Покрајина у сарадњи са полицијом и другим надлежним институцијама наставити да ради на превенцији сличних догађања и на историјском помирењу свих националних заједница које живе у Војводини.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом