субота, 08.08.2009, 13:06 -> 15:34
НУНС: Нећемо одустати од борбе за истину
Независно удружење новинара Србије саопштило да никада неће одустати од борбе за утврђивање истине о убиствима новинара Даде Вујасиновић, Славка Ћурувије и Милана Пантића. НУНС ће се борити све док се налогодавци ових злочина и убице не нађу на оптуженичкој клупи.
Од борбе за утврђивање истине о убиствима новинара Даде Вујасиновић, Славка Ћурувије и Милана Пантића, НУНС никада неће одустати, наводи се у саопштењу тог Удружења.
"НУНС ће то питање постављати изнова, све док се налогодавци ових злочина и убице не нађу на оптуженичкој клупи", наводи се у писму које је НУНС упутио министру унутрашњих послова Ивици Дачићу, републичком јавном тужиоцу Слободану Радовановићу, специјалном тужиоцу за организовани криминал Миљку Радисављевићу, окружном јавном тужиоцу Загорки Доловац и директору полиције Милораду Вељовићу.
НУНС тражи и да тужилаштва и МУП саопште у којим фазама се налазе поступци расветљавања ових злочина.
У саопштењу се подсећа да се у априлу навршило 15 година од трагичне смрти Радиславе Даде Вујасиновић, а првобитна истрага констатовала је да је новинарка извршила самоубиство, у шта њена породица и колеге никада нису поверовале.
Тек крајем јануара ове године, Окружно тужилаштво у Београду поднело је полицији захтев да истрагу поведе у другом смеру, односно да прикупи доказе о убиству Даде Вујасиновић. Од тада је прошло шест месеци, а јавности још није познато да ли МУП поступа по захтеву Окружног јавног тужилаштва, истиче НУНС.
Протекло је и више од десет година од бруталног убиства новинара Славка Ћурувије, а његове убице као ни налогодавци тог злочина нису откривене, наводи НУНС, наводећи да Ћурувијина породица, пријатељи и колеге верују да убиство има "политичку позадину, због оштрих речи и критичких ставова које је Ћурувија износио о режиму Слободана Милошевића".
"НУНС по ко зна који пут изражава озбиљну забринутост због тога што ни у овом поступку нема напретка", каже се у саопштењу и додаје да се навршило и осам година од убиства новинара Милана Пантића, а његов убица такође још није идентификован и изведен пред лице правде.
НУНС изражава незадовољство због спорог и неефикасног рада истражних органа, посебно полиције и тужилаштва, који ни после осам година нису успели да расветле ни овај злочин, наведено је у саопштењу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар