Ухапшени директори због малверзације

Директори зајечарске фабрике "Порцелан" Иван Тошић и Мирослав Танасијевић ухапшени због злоупотреба службеног положаја и фалсификовање службене исправе приликом исплате отпремнина радницима.

У наставку акције на сузбијању корупције, полиција је ухапсила генералног и финансијског директора зајечарске фабрике Порцелан Ивана Тошића (47) и Мирослава Танасијевића (58).

Они се терете да су извршили кривична дела злоупотреба службеног положаја и фалсификовање службене исправе, приликом исплате отпремнина радницима, саопштило је Министарство унутрашњих послова.

Осумњичени су од 25. фебруара до 4. јуна ове године, приликом спровођења програма за решавање вишка запослених, сачинили програм за 86 радника, који су се изјаснили за исплату 300 евра по години радног стажа.

При томе су, у програму, приказали лажне податке о оствареном радном стажу, увећавајући по две године стажа за сваког радника, наводи се у саопштењу.

Програм су доставили Министарству економије и регионалног развоја, а затим средства, из буџета Србије уплаћена на рачун фабрике Порцелан, исплаћивали су радницима у умањеном износу и по нижем курсу, од оног по коме је Влада одобрила средства, наводи МУП.

Да би прикрили присвајање новца, осумњичени су сачинили лажну одлуку Управног одбора фабрике да се ова средства исплате власнику предузећа Ханделсвертретунг, на име непостојећих дуговања.

Осумњичени су сачинили и оверили лажну потврду да је из благајне фабрике извршена исплата 7.500.000 динара власнику предузећа Ханделсвертретунг, наводи МУП.

Осумњничени су тиме прибавили имовинску корист у наведеном износу, а на штету буџета Србије и радника фабрике.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом