среда, 01.09.2010, 12:33 -> 12:57
Толимир против "ноћних провера"
Хашки суд нарушава основна начела људског права спровођењем ноћних провера, изјавио бивши генерал Здравко Толимир. Толимир је више пута подносио захтев да не буде подвргнут таквом третману.
Бивши ратни начелник Генералштаба Војске Републике Српске Здравко Толимир, који се налази у притвору Хашког суда, одбио је да буде подвргнут третману ноћних провера, јер их сматра противним основним начелима људског права.
Судско веће Међународног кривичног трибунала у Хагу је спречавање праксе ноћних провера условило давањем изјаве у присуству сведока, због чега је Толимир то и учинио, саопштила је прес служба Хашког трибунала.
Толимир је навео да је више пута подносио захтев да не буде подвргнут таквом начину поступања, које доводи до ускраћивања сна.
У Хашком трибуналу јуче је настављено суђење пензионисаном генералу Толимиру, који се терети за геноцид, удруживање ради чињења геноцида, злочине против човечности и кршење закона и обичаја ратовања почињених између јула и новембра 1995. године против босанских муслимана у Сребреници и Жепи, у источној Босни и Херцеговини.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар