Нова хапшења у акцији "Армагедон"

У одвојеним акцијама, нишка полиција ухапсила Тадију К. (75), из Краљева, због сумње да је сексуално злостављао једанаестогодишњу девојчицу, и Драгана К. (52), из Ниша, због сумње да је силовао десетогодишњу девојчицу.

Нишка полиција ухапсила је, у одвојеним акцијама, две особе за које сумња да су сексуално злостављале малолетнице, речено је у Полицијској управи у Нишу.

Полиција је у Алексинцу ухапсила Тадију К. (75), из Краљева, због сексуалног злостављања једанаестогодишње девојчице.

После саслушања, истражни судија Основног суда у Нишу осумњиченом је одредио притвор у трајању од осам дана.

Нишка полиција ухапсила је и Драгана К. (52), из Ниша, због сумње да је силовао десетогодишњу девојчицу.

Нишка полиција сумња да је Драган К. извршио више кривичних дела: силовање, приказивање порнографског материјала и искоришћавање малолетног лица за порнографију и одузимање малолетног лица.

Сумња се да је Драган К, у протекла два месеца, сексуално злостављао малолетну девојчицу (10) која је без родитељског старања. Истражни судија Вишег суда у Нишу осумњиченом је одредио једномесечни притвор.

У опсежној акцији "Армагедон", широм Србије, до сада је ухапшено више десетина људи осумњичених за сексуално искоришћавање малолетника, а акција ће бити настављена.

Министар полиције је позвао све грађане који су жртве злостављања, посебно малолетнике и њихове родитеље и пријатеље, да се обрате полицији "како би се том злу стало на пут".

Дачић је напоменуо да су сексуална искоришћавања малолетника, па чак и у оквиру породице, постојала и раније у нашем друштву, али се томе није посвећивала довољна пажња.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом