Украдене скулптуре са Калемегдана

Са фонтане "Буђење" испред павиљона "Цвијета Зузорић" на Калемегдану украдено шест бронзаних скулптура. Скулптуре су део фонтане која је први пут постављена 1936. године и рад су вајара Драгомира Арамбашића.

Непознате особе украле су шест бронзаних скулптура са фонтане "Буђење" испред павиљона "Цвијета Зузорић" на Калемегдану. Јавно предузеће Београдска тврђава поднело је кривичну пријаву против НН лица због крађе.

У саопштењу Београдске тврђаве, упозорени су потенцијални купци тих уметничких дела да је реч о украденим скулптурама.

Скулптуре су део фонтане која је први пут постављена 1936. године и рад је вајара Драгомира Арамбашића. Након Другог светског рата потпуно је срушена, да би 1980. године била обновљена.

Укупна вредност украдених бронзаних скулптура је око 500.000 динара.

Фонтана "Буђење" је од 2000. године два пута била мета крађе и оштећења и ЈП Београдска тврђава ју је, у сарадњи са Градом Београдом, већ обнављало, наводи се у саопштењу.

Грађани су позвани да покушај продаје украдених уметничких дела пријаве најближој станици полиције.

Број коментара 11

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 02. мај 2024.
19° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво