уторак, 26.05.2009, 12:43 -> 13:17
Поново пред судијама због убиства девојчице
Не разумем тачно за шта сам оптужен, рекао Малиша Јевтовић на почетку поновљеног суђења због смрти трогодишње Катарине Јанковић. Јевтовић је оптужен да је Катарину силовао и тукао и задао јој повреде од којих је преминула, док је њена мајка чувала стражу.
Малиша Јевтовић, који је оптужен за свирепо убиство трогодишње Катарине Јанковић 2005. године, на почетку поновљеног суђења у Окружном суду у Београду није желео да се изјашњава о оптужници, наводећи да му није јасно за шта се терети и да му је повређено право на одбрану.
За помагање Јевтовићу у убиству девојчице оптужена је њена мајка Ана Филиповић, која би требало сутра да изнесе одбрану.
Прву пресуду Окружног суда због свирепог убиства Катарине, којом је 9. маја 2007. године њен очух Јевтовић осуђен на 40 година, а мајка на 37 година затвора због помагања у убиству, укинуо је почетком године Врховни суд Србије и наложио ново суђење.
Обраћајући се новом председнику судског већа Александру Трешњеву, Јевтовић је рекао да не разуме за шта је тачно оптужен, а потом је прочитао писани поднесак којим критикује оптужницу.
"Оптужницом није прецизирано за шта сам оптужен, не зна се ни дан ни час када је Катарина преминула, а ја сам оптужен за свирепо убиство", казао је Јевтовић.
Очух девојчице је додао да му је право на одбрану ускраћено, јер му је онемогућен увид у списе предмета са првог суђења.
Трогодишња Катарина Јанковић преминула је 17. јула 2005. године од последица наношења тешких телесних повреда.
Малиша Јевтовић је оптужен да је Катарину у Звездарској шуми силовао и тукао и задао јој повреде од којих је преминула, док је мајка чувала стражу.
Они су сутрадан девојчицу у модрицама и бесвесном стању довезли у болницу и лекарима рекли да је пала са кревета.
Врховни суд је, укидајући првостепену пресуду, оценио да је Окружни суд у својој одлуци пропустио да наведе чињенице на основу којих утврђује постојање умишљаја у њиховом поступању које је нужно за било који прописани облик тешког или квалификованог убиства, као у поменутом случају.
Током првостепеног суђења Јевтовић и Филиповићева међусобно су се оптуживали за смрт мале Катарине. Првостепену пресуду изрекло је судско веће пензионисаног судије Синише Софреновића.
Прво суђење је већим делом било затворено за јавност због заштите интереса породичних прилика оптужених и преминуле девојчице, док су Јевтовић и Филиповића изнели одбрану у присуству новинара.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар