Читај ми!

Из Европске уније стижу хеликоптери и копнене екипе за гашење пожара - најтеже и даље у Делиблатској пешчари и на Столовима

Борба са ватром на више локација у Србији се наставља, а према информацијама из МУП Србије, у гашењу пожара ангажовани су сви расположиви капацитети. Најтеже је и даље у Делиблатској пешчари. На Столовима и даље гори, код тврђаве Маглич ситуација је стабилна. Укинута ванредна ситуација nа делу територије општине Кладово. Европска комесарка за управљање кризама Хађа Лабиб рекла је да у Србију стижу четири хеликоптера из спасилачке флоте ЕУ из Чешке, Румуније и Словачке и копнене екипе за гашење пожара из Немачке и Румуније.

Из Европске уније стижу хеликоптери и копнене екипе за гашење пожара - најтеже и даље у Делиблатској пешчари и на Столовима Из Европске уније стижу хеликоптери и копнене екипе за гашење пожара - најтеже и даље у Делиблатској пешчари и на Столовима

Најтеже је у Делиблатској пешчари, где је на гашењу пожара свакодневно ангажовано око 400 људи, а помаже и руски авион "иљушин".

Ванредна ситуација је на делу територије Беле Цркве, а евакуисано је локално становништво из Трујиног насеља. На планини Столови код Kраљева пожар и даље бесни, а пожари у околини Kладова и на Фрушкој гори су угашени.

Средњовековна тврђава Маглич је безбедна и није угрожена пожаром који је избио на врховима планине Столови, потврђено је у Ватрогасно-спасилачком батаљону (ВСБ) у Kраљеву.

"Између пожаришта и самог утврђења налазе се стрме литице, два брда до којих ватра није допрла, као и река Маглашница, који представљају природну баријеру и онемогућавају ширење ватрене стихије ка културно-историјском споменику", наводе из ВСБ у Kраљеву.

На изузетно неприступачном, стрмом и стеновитом терену ангажоване су све расположиве екипе – припадници Ватрогасно-спасилачких јединица из целе Србије, чланови добровољних ватрогасних друштава и радници шумских газдинстава.

Помоћник министра и начелник Сектора за ванредне ситуације Лука Чаушић изјавио је раније да је Република Србија прихватила помоћ Европске уније, посредством активираног Механизма цивилне заштите ЕУ, у борби против пожара како у Делиблатској пешчари тако и, евентуално, на другим деловима наше земље.

субота, 22. август 2026.
31° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом