недеља, 14.03.2010, 11:46 -> 12:46
Ухапшен због ратног злочина
Шездесетогодишњи Н.К. ухапшен на граничном прелазу у Хрватској Дубици због ратног злочина. Оптужени се сумњичи да је 1991. године починио злочин над хрватским цивилима у Баћину код Хрватске Дубице.
На граничном прелазу у Хрватској Дубици, при уласку у Хрватску из Босне и Херцеговине, ухапшен је шездесетогодишњи Н.К.
Против њега је била расписана међународна потерница због ратног злочина против цивилног становништва у Баћину код Хрватске Дубице 1991. године.
Припадници српских паравојних формација тада су убили 76 хрватских цивила из Баћина и Церовљана. Осумњичени Н.К. биће изведен пред истражног судију Жупанијског суда у Сиску.
Како преносе хрватски медији, Н.К. је био чувар Ватрогасног дома у Хрватској Дубици у који су доведени заробљени хрватски цивили.
Цивили су потом одведени на место између пута и реке Уне у Баћину код Хрватске Дубице, везани жицом и побијени хицима из аутоматског оружја.
Тела су бачена у масовну гробницу, из које су 1997. године ексхумирани посмртни остаци 56 особа, док се остали воде као нестали.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар