Полицајцу продужен притвор

Припаднику Интервентне јединице Миљану Раичевићу, осумњиченом за убиство Ђорђа Зарића на Новом Београду продужен притвор за још два месеца.

Окружни суд у Београду продужио је притвор за још два месеца припаднику Интервентне јединице полиције Миљану Раичевићу, осумњиченом за убиство Ђорђа Зарића (24).

"Раичевићу је притвор продужило Кривично ванпретресно веће због висине запрећене казне и околности под којима је дело извршено", рекла је Танјугу портпарол Суда Ивана Рамић.

Окружни суд у Београду води истрагу против Раичевића због сумње да је 19. марта 2009. године, у раним јутарњим сатима смртно ранио Зарића током полицијске потере у Новом Београду.

Истражни судија је саслушао више Раичевићевих колега из јединице, али детаљи њиховог исказа не могу се објављивати јер је истрага тајна.

Раичевић је ватреним оружјем смртно ранио Зарића, пошто је његов пријатељ који је возио аутомобил, како тврди полиција, упркос упозорењима одбио да заустави возило.

Зарић је задобио повреде у пределу главе, од којих је преминуо на лицу места.

Полиција и Раичевић тврде да се Зарић опирао приликом изласка из возила.

Зарићева породица и његов пријатељ, који је возио аутомобил тврде да се Зарић није опирао хапшењу и да је младић убијен због "бахатог понашања полиције".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом