"Отпорашу" 350.000 динара одштете

Окружни суд у Смедереву обавезао државу Србију да некадашњем активисти "Отпора" Момчилу Вељковићу исплати 350.000 динара на име обештећења због незаконитог задржавања у притвору 2000. године. Вељковић незадовољан одлуком.

Држава Србија дужна је, по одлуци смедеревског Окружног суда, да исплати активисти пожаревачког покрета "Отпор" Момчилу Вељковићу 354.000 динара због незаконитог притварања у мају 2000. године. 

Пресуда Окружног суда је правоснажна, након што је тај суд преиначио пресуду Општинског суда којом је Вељковићу требало да буде исплаћено 590.000 динара.

"Отпораш" је приведен 2. маја 2000. године након физичког сукоба сина бившег председника Југославије Марка Милошевића и његових сарадника са тројицом чланова "Отпора" у Пожаревцу.

Вељковић је провео два месеца у истражном затвору, због сумње да је покушао да убије чланове Југословенске левице.

Бивши "отпораш" ипак није задовољан накнадом јер је, како каже, "жртва политичког прогона".

"То је много теже у односу на осумњичене за криминалне активности за које није било доказа за извршење кривичног дела. О овом случају зна цео свет. Због тога ћемо упутити захтев за ревизију Врховном суду", рекао је Вељковић новинарима.

Вељковићев одштетни захтев био је пет милиона динара и педесет пара.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом