Симатовић тражи одлагање суђења

Одбрана Франка Симатовића тражи да му се одложи наставак суђења у Хагу до средине априла, јер је новим браниоцима потребно више времена за припрему.

Браниоци хашког оптуженика Франка Симатовића хитно су затражили да наставак суђења, предвиђен за 1. март, буде одложен до 12. априла, како би нови адвокатски тим имао времена за припрему, саопштено је из Хага.

У објављеном поднеску је наведено да новим браниоцима, именованим пошто је адвокат Зоран Јовановић изненада преминуо у августу, треба додатно време за припрему стратегије одбране јер још нису добили сав тражени материјал, а нису стигли ни да прегледају постојећих 65.075 страница материјала.

Бивши начелник Службе државне безбедности Јовица Станишић и његов помоћник Франко Симатовић оптужени су за злочине над Хрватима и Муслиманима током ратова у Хрватској и Босни и Херцеговини 1991-1995. године.

Ухапшени су у марту 2003. године, а суђење им је почело у јуну 2009. године, али је више пута одлагано због лошег здравственог стања Станишића.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом