СРС: Оптужница заснована на лажима

Шеф правног тима за одбрану лидера СРС-а Зоран Красић каже да Хашко тужилаштво оптужницу против Војислава Шешеља заснива на лажима и фалсификатима.

Хашко тужилаштво оптужницу против Војислава Шешеља заснива на лажима и фалсификатима, оценио је шеф правног тима за одбрану председника Српске радикалне странке Зоран Красић.

Красић је на конференцији за новинаре у Београду рекао да то потврђује и изјава сведока судског већа који је прошле седмице на суђењу Шешељу говорио о дешавањима у Мостару и Невесињу за време рата у Босни и Херцеговини.

Према тврдњама Красића, у изјави тог сведока се нигде не помињу ни Шешељ ни добровољци СРС-а. Он је навео да је сведок јасно рекао да ни Шешељ ни добровољци СРС-а немају никакве везе са дешавањима у та два града за време рата.

Лидер Српске радикалне странке оптужен је за злочине над Хрватима и муслиманима у Хрватској, Војводини и БиХ. 

Красић тврди да је Хашко тужилаштво накнадно у изјаве сведока унело измене по којима се у вези са наводним ратним злочинима у Мостару и Невесињу помињу "шешељевци".

Функционер СРС-а је навео и да је Шешељ током испитивања тог и других сведока тужилаштва и судског већа "јасно показао да су оптужбе против њега лажне".

Суђење Војиславу Шешељу биће настављено наредне седмице испитивањем сведока судског већа.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом