Невреме у Србији однело три живота

Хладно време узело и прве жртве у Браничевском округу. У Брадарцу код Пожаревца пронађено је двоје мртвих стараца. На Пештеру пронађено беживотно тело Славољуба Рајичевића.

Тела Борисава Мићића и његове супруге Душанке из Брадарца код Пожаревца пронађена су у гаражи, у којој су, изгледа, у последње време боравили, иако су имали намештену кућу.

Пожаревачка полиција саопштила је да су супружници умрли од последица смрзавања.

Осамдесетосмогодишњи Борисав и његова четири године млађа супруга Душанка, били су доброг имовног стања, а живели су сами.

Син им је у Аустрији, а ћерка Олга живи у Брадарцу. Међутим, покојни супружници са њима нису били у добрим односима. Нико није долазио нити су они негде одлазили.

На основу пронађених мртвих оваца и јагањаца у тору, које највероватније није имао ко да храни, претпоставља се да су Борисав и Душанка умрли још пре неколико дана. 

Тела супружника јуче је пронашла патронажна сестра која је одмах обавестила полицију.

Жртва зиме на Пештеру

Беживотно тело Славољуба Рајичевића пронађено је јутрос у атару села Језеро у Месној заједници Баре на Пештерској висоравни.

Тело педесетогодишњег Рајичевића пронашле су комшије поред пута и одмах обавестиле Хитну помоћ и полицију.

"Доктори Хитне службе у Сјеници констатовали су да је Рајичевић преминуо од хладноће. На његовом телу нема трагова који би указали не евентуално насиље", изјавио је доктор Един Рожајац.

Месна заједница Баре удаљена је 25 киломатара од Сјенице и налазе се међу 50 завејаних села на Пештерској висоравни.

Полиција и Хитна помоћ до села су стигли тек око подне, тако да се узрок Рајичевићеве смрти знао тек у поподневним часовима.

На Пештери је јутрос забележено минус 10 степени Целзијуса. Тренутна висина снежног покривача је око пола метра, а снежни сметови достижу и метар и по.

Због сурових зима, Пештер називају и српским Сибиром.

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом