понедељак, 30.08.2021, 11:18 -> 11:53
Извор: РТС
Цариници међу одећом у пртљажнику аутобуса открили кријумчарене лаптоп рачунаре
Цариници су, у сарадњи са полицијом, на прелазу Бачки Брег открили путника који је у пртљагу покушао да прокријумчари мноштво лаптопова, ајпеда, таблета и припадајућих пуњача.
У покушају кријумчарења спречен је 42-годишњи Кикинђанин који се у земљу враћао аутобусом данских регистарских ознака који је на прелаз пристигао у зору, саопштила је Управа царина.
На питање цариника упућено путницима и возачима, да ли имају нешто да пријаве, сви су одговорили одрично.
Међутим, прегледом пртљажног дела аутобуса, откривени су кофери и торбе препуни рачунарске опреме међу којом је доминирало чак 36 лаптоп рачунара.
У торбама су се поред лаптопова, закамуфлирани одећом и папучама, налазили и ајпеди, као и један таблет, али и кеса пуна припадајућих пуњача.
Сваки уређај понаособ је био упакован у црни пластични џак, а путник који се пријавио као власник пртљага није имао никакву документацију о роби коју је преносио, због чега је она привремено задржана до окончања прекршајног поступка.
Коментари