Читај ми!

Расветљен покушај убиства у Ресавској

Припадници Министарства унутрашњих послова у Београду расветлили су покушај тешког убиства у Ресавској улици и ухапсили две особе.

Н. И. (1981) терети се да је извршио кривично дело тешко убиство у покушају, док је Н. Т. (1992) осумњичен за помагање у извршењу овог кривичног дела.

Сумња се да је Н. И., 21. јануара ове године, у улазу у зграду, испалио више хитаца из пиштоља у правцу двадесетосомодишњег и четрдесетогодишњег мушкарца. Том приликом рањен је двадесетосмогодишњак, а Н. И. је побегао аутомобилом у којем га је чекао осумњичени Н. Т.

Приликом претреса просторија које је користио осумњичени Н. И. пронађен је пиштољ, као и мања количина наркотика, па ће против њега бити поднета кривична пријава и за кривична дела недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, као и неовлашћена производња и стављање у промет опојних дрога.

Н. Т. се терети и за кривично дело посебни случајеви фалсификовања исправа, јер је, како се сумња, возио аутомобил са неприпадајућим таблицама.

Осумњиченима је одређено задржавање до 48 часова и они ће, уз кривичну пријаву, бити приведени Вишем јавном тужилаштву у Београду.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом