Читај ми!

Ухапшено пет особа у Краљеву због сумње да су примали мито, међу њима и председница Прекршајног суда

По налогу Тужилаштва за организовани криминал ухапшена je председница Прекршајног суда у Краљеву, судија М. Б., због сумње да је примала мито како би доносила незаконите одлуке у корист окривљених. Поред ње ухапшене су још четири особе.

Ухапшени су М. Б. (1963), одговорно лице Прекршајног суда у Краљеву, због постојања основа сумње да је извршила кривично дело примање мита, В. Л. (1968) због сумње да је помогао у извршењу овог кривичног дела, Б. Т. (1952) и Б. К. (1991) због постојања основа сумње да су извршили кривично дело давање мита, као и В. П. (1979) због сумње да је помогао у извршењу кривичног дела давање мита.

Како наводи МУП, осумњичени се терете да су од августа 2020. до фебруара 2021. године омогућили окривљенима у поступцима који се воде пред Прекршајним судом у Краљеву, а у предметима осумњичене М. Б., да не изврши службену радњу коју би морала извршити, односно да пролонгира прекршајне поступке против окривљеног, сина осумњиченог Б. Т., као и поступке против Б. К., до застарелости.

М. Б. се терети и да је опструисала прекршајне поступке и доносила пресуде којима се окривљени ослобађају прекршајне одговорности или је доносила решења о обустави прекршајних поступака који су покренути против сина осумњиченог Б. Т., као и Б. К.

Како се сумња, М. Б. је посредно, од В. Л. и В. П. у наведеном периоду примила мито у износу од 1.100 евра. Код осумњиченог В. Л. пронађено је 100 евра и око 19.000 динара.

Одређено им је задржавање до 48 сати и у том року ће бити приведени у Тужилаштво ради саслушања.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом