Читај ми!

Ухапшен због сумње на превару у пословању

Полиција у сарадњи са Посебним одељењем за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Краљеву, ухапсили су М. Е. , одговорно лице Привредног друштва "2М“ ДОО из Новог Пазара због постојања основа сумње да је извршио кривично дело превара у обављању привредне делатности.

Кривичном пријавом обухваћени су и О. Р. (1970), фактички одговорно лице ПД "2М" ДОО, и М. В. (1986) из Баточине, који су раније ухапшени.

Како се сумња, М. Е. и О. Р. су уз помоћ М. В. током новембра и децембра 2019. године, лажним приказивањем чињеница, а у намери да себи прибаве противправну имовинску корист, довели у заблуду фирме ПД "Aqua-Sanit TDM" ДОО Краљево, ПД „Yuhor-export" АД Јагодина, ПД "Мивеx" ДОО Чачак, СТКР "Иван Керамика" из Београда и ПД "Керамика Кањижа" ДОО Кањижа како би им продале и испоручиле различиту робу коју је требало да исплате у договореном року.

Осумњиченима је испоручена роба у вредности од око 5.164.935 динара, а набавку, како се сумња, нису евидентирали у књиговодству ПД "2М" ДОО, већ су исту робу продали и на тај начин присвојили више од пет милиона динара.

Осумњиченом је одређено задржавање до 48 часова и он ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву

 

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом