Тешић ослобођен оптужбе за покушај убиства Сандуловића

Виши суд у Београду ослободио је данас Зорана Тешића од оптужби за покушај убиства лидера Републиканске странке Николе Сандуловића 18. јануара 2010. године у Београду.

Ово је друга првостепена пресуда, пошто је Апелациони суд у Београду укинуо прву из 2011. године, којом је Тешић био осуђен на седам година затвора.

На нову пресуду тужилаштво има право да уложи жалбу Апелационом суду који треба да донесе правоснажну пресуду у овом случају.

Тешић се брани са слободе од 2011. године када му је након прве првостепене пресуде укинут притвор.

Новом првостепеном пресудом ослобођен је од оптужби да је хтео да убије Сандуловића постављањем експлозива под његов аутомобил, којом приликом је Сандуловић задобио тешку телесну повреду, када га је детонација избацила из аутомобила, док су тројица његових пријатеља били лакше повређени.

Овај поступак пратила су честа кошкања супротстављених страна, а 2015. године дошло је и до туче у ходнику Палате правде када је реаговала судска стража раздвајањем завађених.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом