уторак, 23.01.2018, 10:51 -> 11:00
Извор: Танјуг
Лесковац, осумњичен да је оштетио буџет за 26,5 милиона динара
У координираној акцији Пореске управе - Пореске полиције и Министарства унутрашњих послова, а по налогу Основног јавног тужиоца у Лесковцу, ухапшен је директор и власник привредног субјекта из Лесковца због сумње да је извршио кривично дело пореске утаје, чиме је оштетио буџет Србије за 26,5 милиона динара.
Осумњичени је током 2015. и 2016. године неосновано подизао готов новац са рачуна привредног друштва на име повраћаја позајмице у укупном износу од 74,5 милиона динара и није обрачунао порез на доходак грађана и доприносе за обавезно социјално осигурање у укупном износу од 17.845.010 динара.
Потом је, на име наводне набавке моторног горива у вредности од 38.586.220 динара неосновано искористио право на одбитак претходног ПДВ-а у износу од 7.762.704 динара.
Осумњиченом лицу је одређена мера задржавања до 48 сати, саопштила је Пореска управа.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар