понедељак, 08.05.2017, 16:41 -> 17:45
Извор: РТС
Ухапшени због насилништва на стадиону у Крагујевцу
Десеторица мушкараца ухапшена због сумње да су на Градском стадиону "Чика Дача" у Крагујевцу, 6. маја 2017. године, физички напали навијаче ФК "Раднички 1923".
Због постојања основа сумње да су извршили кривична дела насилничко понашање на спортској приредби и напад на службено лице у вршењу службене дужности, ухапшени су В. Ш. (35), Л. И. (20), А. Л. (20), С. И. (30), А. Ј. (26), Н. М. (20), У. Ј. (25), М. М. (25), М. Ј. (30) и Д. С. (19), сви из Крагујевца.
Полиција наводи да постоје основи сумње да су се они, са већом групом мушкараца, за време првенствене фудбалске утакмице између ФК "Раднички 1923" и ФК "Михајловац 1934", без навијачких обележја појавили на јужном улазу стадиона "Чика Дача", маскирали се "фантомкама" и марамама и насилно ушли на трибине, гађајући разним предметима полицијске службенике и редаре.
Након тога, како се сумња, упалили су више бакљи и палицама напали припаднике навијачке групе ФК "Раднички 1923" из Крагујевца.
Интервенцијом полиције спречено је даље нарушавање јавног реда и мира.
Тројица навијача ФК "Раднички 1923" и тројица припадника полиције задобили су лаке телесне повреде.
Осумњичени су, уз кривичну пријаву, спроведени Вишем јавном тужилаштву у Крагујевцу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар