Почело ново суђење Љубиши Бухи, остаје у притвору

Поновљено суђење некадашњем сведоку сараднику Љубиши Бухи Чумету због пет кривичних дела међу којима је и прикривање краденог "ферарија" почело је пред Трећим основним судом у Београду, који је поново одбио да му укине притвор, у којем је већ 17 месеци.

Бухини браниоци су тражили да му се укине притвор због предугог трајања, али се тужилаштво томе успротивило, с обзиром на то да је оптужен да је поновио кривично дело за које је већ осуђиван, а то је угрожавање сигурности полицајца Милана Љубеновића, припадника обезбеђења његове бивше супруге Иване Бухе која га је пријавила полицији за низ кривичних дела.

Суд је одбио предлог за укидање привора, због бојазни да ће поновити кривично дело.

На данашњем суђењу, које је одржано у специјалној судници Окружног затвора у Београду, тужилац је представио прецизирану оптужницу, у којој нису мењана кривична дела, а одбрана је тражила додатно време за припрему.

Због тога је суђење одложено за 21. април када се очекује да ће Буха поново износити своју одбрану.

Првом пресудом коју је недавно укинуо Виши суд у Београду и наложио понављање суђења, Буха је био осуђен на две године и осам месеци затвора због три кривична дела, а не за пет, за колико је оптужен.

Бухи се понавља суђење због оптужби да је угрозио сигурност Љубеновића, затим због прикривања кривичног дела, због спречавања доказивања, због подстрекавања власника ауто-сервиса "Вест" из Сурчина Стевана Петошевића на прикривање куповине краденог Ферарија прекуцавањем броја шасије мотора као и да је из затвора у Падинској скели претњама угрозио сигурност бивше супруге.

Овај случај се односи на претње које је тада још законитој супрузи Буха упутио телефоном из затвора у Падинској скели где је служио казну од годину дана за ранији напад на Љубеновића.

Буха се налази у притвору од новембра 2015. године.

Овај сведок сарадник у процесима против "земунског клана" и за убиство премијера Зорана Ђинђића, почетком фебруара осуђен је у Првом основном суду на још 16 месеци затвора због вређања тужиоца Трећег основног тужилаштва у судници Палате правде током суђења у случају "ферари".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом