Због болести раздвојено суђење бишем директору "Агробанке"

Некадашњи генерални директор "Агробанке" Душан Антонић због тешких здравствених проблема тренутно није процесно способан, односно није могуће да му се суди, утврђено је медицинским вештачењем.

Због тога је Специјални суд крајем прошле године раздвојио поступак према њему од суђења осталим оптуженима у случају оштећења те банке за вишемилионске износе у еврима, у којем је Антонић био првооптужен.

Наиме вештачењемн комисије судских вештака у новембру прошле године утврђено је да "у садашњем времену" Антонић није способан да приступи суду и да изнесе своју одбрану, због чега је у односу на њега поступак раздвојен, речено је Танјугу у суду.

"У налазу и мишљењу судских вештака одређено је да се наредни комисијски преглед обави за годину дана како би се поновно проценила његова процесна способност", наводи се у писаној информацији суда достављеној Танјугу.

Суђење према осталих двадесетак оптужених се наставља без Антонића, за којег су поједини медији пренели да је задобио тешку повреду главе, односно мозга.

Иначе, против Антонића, који је на почетку суђења негирао кривицу, подигнуто је чак четири оптужнице претходинх година.

У току му је било суђење по две спојене оптужнице због сумње да је са још 20 сарадника оштетио ту банку за више десетина милиона евра.

Антонић је био ухапшен 8. августа 2012. године када је покренута прва истрага против њега, а касније су због нових сумњи уследила проширења истраге.

После тачно годину дана, 8. августа 2013. године пуштен је из притвора да се брани са слободе.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом