Случај "Сребреница", адвокат отказао пуномоћје због кршења права

Адвокат Мирослав Перковић саопштио је да је у случају "Сребреница" који се води пред Одељењем за ратне злочине Вишег суда у Београду отказао пуномоћје брањенику Драгомиру Паровићу због компромитованости доказа и немогућности да заштити права свог клијента.

"У предмету 'Сребреница' отказана је пуномоћ оптуженом Драгомиру Паровићу јер су кршена права окривљеног, од самог почетка истраге и предистражних радњи, до данас. Одбио сам да учествујем у таквом поступку ради професионалног дигнитета и немогућности да заштитим права клијента која су у свом елементарном садржају грубо нарушена", навео је адвокат у саопштењу.

Он је напоменуо да ће и овај предмет, као и многи предмети за ратне злочине, бити испитивани пред "објективним судовима".

Напомињући да је указао суду на компромитованост доказа и тражио њихово издвајање, јер су докази, како се наводи, суштински и садржајно незаконито прибављени и представљају основ доказног корпуса.

"Суд их није издвојио, па је комплетан даљи поступак компромитован таквим доказима, а даље учешће у таквом поступку је потпуно бесмислено", навео је у саопштењу адвокат Перковић.

Због отказивања пуномоћја суђење осморици припадника Специјалне бригаде МУП-а Републике Српске оптужених за злочине над цивилима у Сребреници јуче је одложено за понедељак 13. јануара.

У овом процесу оптужница терети Недељка Милидраговића, Алексу Голијанина, Миливоја Батинића, Александра Дачевића, Бору Милетића, Јована Петровића, Драгомира Паровића и Видосава Васића.

Сви оптужени су се раније изјаснили да нису криви по оптужбама.

Тужилаштво за ратне злочине терети окривљене за кривично дело ратни злочин против цивилног становништва у саизвршилаштву, а у овом поступку планирано је саслушање многобројних сведока и експерата као и извођење других доказа. 

Они се терете да су у Сребреници починили ратни злочин над цивилним становништвом, тако што су у хангару "Кравице" 14. јула 1995. године убили 1.313 муслимана.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом