Граната као секундарна сировина

На подручју Мачванског округа пронађено је више од 750 неексплодираних убојних средстава. Екипа Министарства одбране уништила је јуче њих петнаест. Међу њима и гранату и мину, које је мештанин Мале Врањске код Шапца, хтео да прода као секундарну сировину.

Преко шпедитера секуданарних сировина у Шапцу и комшија у Малој Врањској, Милован Алимпић направио је куповину која га је коштала тридесет евра и двеста динара.

Мислио је да је то добар посао, јер је видео олупину тешку двадесет и три килограма и одмах је помислио на добру зараду на отпаду, не слутећи да се у врећама налазе експлозивне направе велике разорне моћи. Милован је са њих чак чекићем покушавао од одвоји тридесет пута скупљи месинг од гвожђа.

"Нисам ни слутио о каквом се предемету ради", каже Милован, "јер сам први пут тако нешто утоварио и тек у отпаду су ми рекли да се то одмах мора предати милицији".

Артиљеријска стомилиметарска граната М45 и мина за минобацач М50 унели су панику у ромско насеље Врбовец.

"Ми смо се сви плашили, супруге су успављивале децу, али је граната све време била усмерена према вратима кућа мога брата и комшије", каже Милан Алимпић.

Све до доласка специјалних екипа из Београда, полиција је обезбеђивала двориште Алимпића.

Потпуковник Срећко Цветковић, упозорава да се "оваква средства никако не дирају, не померају, и не пале, него да се о њима обавести полиција или центар за обавештавање. Оне су изузетно опасне јер су комплетне", каже он.

Одвожење убојитих направа насеље Врбовац је дочекало са изузетним олакшањем.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом