Погинуо ученик школе падобранства

Ученик школе падобранства Аеро-клуба "Нови Сад" Бранислав М. (28) из Инђије јуче је погинуо након скока са висине од 1.000 метара из спортског авиона на Ченеју.

Истражни судија Општинског суда у Новом Саду Видоје Митрић саопштио је да је на лицу места поред беживотног тела затекао неотворене и замршене падобране, на којима је било трагова који би могли да укажу да је младић покушавао да их активира.

Судија Митрић је наложио формирање трочлане комисије коју сачињавају инспектори Директората за цивилно ваздухопловство, која би требало да испита случај и достави суду налаз и мишљење.

Како је саопштено, Браниславу М. ово је био 19. скок. У авиону типа "антонов" налазило се укупно 14 падобранаца, а Бранислав М. скочио је четврти. Услови за скокове су били идеални.

Председник Аеро-клуба "Нови Сад" Горан Ранковић изјавио је новосадском "Дневнику" да се од 1964. године у клубу овакав случај није догодио, иако је обучено веома много падобранаца.  Рекао је да се скокови организују сваког викенда, а некад и радним данима.

"Приликом паковања падобрана био је присутан инструктор. Падобрани се прво стављају у 'контејнере', па у ранчеве. У овом случају контејнер је изашао из ранца, али нису изашли падобрани ни из једног контејнера. Помоћни падобран је био стар само шест или седам месеци", рекао је Ранковић.

Додао је да се падобран није активирао, иако постоји апарат који мери брзину пропадања и на висини од 225 метара он би требало да се аутоматски отвори.

Одговор на питање зашто главни падобран није одбачен кад се није активирао, како је рекао, даће комисија.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 03. март 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом