Притвор нападачу из Блока 45 и његовом јатаку

Виши суд у Београду одредио је притвор до 30 дана Саши Стојановићу (44), осумњиченом за прошлонедељну пуцњаву у Блоку 45 на Новом Београду и његовом помагачу у скривању након пуцњаве, речено је "Танјугу" у том суду.

Портпаролка суда Тања Кољеншић рекла је да је судија за претходни поступак одредио притвор осумњиченом због постојања околности које указују на опасност од бекства, као и особитих околности које указују да ће у случају боравка на слободи ометати поступак утицањем на сведоке.

Притвор му је, како је додала, одређен и због кривичног дела које му се ставља на терет и запрећене казне, а начин извршења кривичног дела довео је до узнемирења јавности које може угрозити несметано и правично вођење кривичног поступка.

Другом осумњиченом притвор је одређен због постојања особитих околности које указују да ће у случају боравка на слободи ометати поступак утицањем на сведоке, рекла је Кољеншићева.

Више тужилаштво у Београду покренуло је истрагу против Стојановића због сумње да је извршио кривично дело тешко убиство у покушају, а против другог осумњиченог за помоћ учиниоцу после извршења кривичног дела, рекла је синоћ Танјугу портпаролка тужилаштва Татјана Секулић.

Стојановић је након пуцњаве, у четвртак око 20 сати, побегао у солитер у Улици Јурија Гагарина 241, а полиција га је чекала у опсади 18 сати, па се повукла.

На лицу места остали су полицајци у цивилу који су га приликом покушаја бекства ухапсили код солитера.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом