Притвор за посланике Самоопредељења због активирања сузавца

Двојици посланика опозиционог Самоопредељења одређена мера притвора због активирања сузавца у Скупштини Косова, у намери да се онемогући расправа о предлогу закона о ратификацији споразума о демаркацији границе са Црном Гором.

Представници Самоопредељења су на ванредној конференцији за новинаре, навели да неће, и по цену да сви буду ухапшени, дозволити да се усвоји закон и да се ратификије споразум о демаркацији.

Посланику Дритону Чаушију изречена је мера кућног притвора од месец дана, а Гљауфу Коњуфци полицијски притвор од 48 сати.

Коњуфца је бацио сузавац током седнице на којој је било разматрано питање заказивања седнице Скупштине Косова на којој би се разматрало усвајање Споразума о демаркацији границе са Црном Гором.

Како приштински медији јављају, у међувремену, председништво косовске скупштине одлучило је да ће се ратификација Споразума о демаркацији нађе пред посланицима 1. септембра.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом